ОшТУда мыктылар сыйланышты!

Бүгүн 25-май күнү Ош технологиялык университетинде 2018-жылдын 14-апрелинде уюштурулган 7-аймактык олимпиаданын жеңүүчүлөрүн жана Бишкек шаарында уюштурулган жогорку окуу жайлар арасындагы “Универсиада-2018” универсиадасында алдынкы орундарга жетишкен спортчуларды сыйлоо аземи болуп өттү.   Сыйлоо аземде ОшТУнун ректору профессор Абдыкадыр Абидов куттуктоо сөзүн айтып, жеңүүчүлөрдүн ийгиликтери менен куттуктады. Ийгиликке жетишкен студенттерге жана аларды  даярдаган  окутуучуларга окуу жайдын эсебинен акчалай сыйлыктар берилип, дипломдор менен сыйланышты.

 

 

 

I – орунга жетишкендер:

Студенттин А.А.Ф. Тайпасы Предметтин аталышы
1. Азизбек уулу Амангелди ЭФ, ЭиЭТ-1-17 Физика(адистик эмес)
2. Келдимурат кызы Мээрим ФКиТ, ИСТ-17 Математика (адистик эмес)
3.                   Амирбекова Диана ЕТФ, ПИ-1-15 Информатика (адистик)
4.                   Тойчубаева Авакан ЕТФ, ПИ-1-15 Информатика (адистик)
5.                   Алиева Мадина ЕТФ, ПИ-1-15 Информатика (адистик)
6. Аширбеков Асилбек ЭФ, ЭиЭТ-1-15 Электроснабжение
7. Ибраимов Бектур ФАиС, СТР-1-16 Теориялык механика

II – орунга жетишкендер:

Студенттин А.А.Ф. Тайпасы Предметтин аталышы
1. Талантбек кызы Айжамал ФТИП, ТПиСХП-17 Англис тили (адистик эмес)
2. Арзыбай уулу Эрнист ЭФ, ЭиЭТ-1-17 Химия (адистик эмес)
3. Биймамат уулу Уланкадыр ФТиПП, ЭиП-14 Экология (адистик)
4. Топчубек кызы Сырга ЕТФ, ПО-16 философия
5. Ормонова Гульайым ФЭиУ, Э(ФиК)-1-15 Финансы жана кредит
6. Асланбек уулу Таалайбек ИВТ-1-16 Алгоритм тилдери жана программалоо
7. Эрмеков Нурсултан ИВТ-1-15 Алгоритм тилдери жана программалоо
8. Джалалов Баатыр ИВТ-14 Алгоритм тилдери жана программалоо

III  – орунга жетишкендер:

Студенттин А.А.Ф. Тайпасы Предметтин аталышы
1. Мамасалиева Алия ФКиТ ИСТ-17 Орус тили (адистик
эмес)
2. Нурмаматов Курсант ФТиП ЛДиЛС-16 Экология (адистик эмес)
3. Алмазбеков Азамат-Алтай Э (БуиА)-1-14 Бухгалтердик эсеп
4. Эргешова Асылзат Э (БуиА)-1-15 Бухгалтердик анализ
5. Кыдыров Ислам Э (БуиА)-1-14 Бухгалтердик аудит
6. Капаров Бегалы СТР-1-11 Инженердик графика
7. Ураимов Нурмухаммед ЭиЭТ-1-15 Электроснабжение